A zebegényi Napraforgó tanösvény a Dunakanyar út 4. szakasza. A Dunakanyar utat a Göncöl Szövetség hozta létre a Borostyánkő út zöldút program részeként.
A Napraforgó tanösvényt, a Teleház Alapítvány a Göncöl Szövetséggel karöltve Zebegény természeti értékeinek bemutatása és megóvása céljából hozta létre. A napraforgó tanösvény információs táblája a zebegényi vasútállomás mögötti kis parkban található.
A Tanösvény 2005. Április 24-től látogatható Zebegényben. A tanösvény a falu központjából indul a Malomhegyre és vissza.
A rendhagyó kulturális útvonal a Dunakanyar településein található kulturális és természeti értékek bemutatásával foglalkozik.
A Napraforgó tanösvény névadója gróf Károlyiné Apponyi Franciska. A grófnő 1931-ben Virágegyletet hozott létre Zebegényben. A Virágegylet tagjait egy-egy virágról, madárról, fáról vagy cserjéről nevezte el. Ő maga a Napraforgó grófnő nevet viselte. A jelenlegi tanösvényt (elmondások alapján) igyekeztek úgy kialakítani, hogy megfeleljen annak az útvonalnak, melyen Gróf Károlyi Lászlóné is gyakran sétált a XX. században. A túra útvonalon összesen 10 nagy táblán kerülnek bemutatásra a Zebegény környéki természetes élőhelyek, védett természeti értékek. A tanösvény a falu központjából a Malomhegyre vezet és vissza. Az útvonalon 10 megálló került kialakításra, melyek részben pihenők is. A megállók név szerint: 1. Napraforgó-, 2. Papp Ferenc-, 3. Kökény-, 4. Gyurgyalog-, 5. Kökörcsin-, 6. Tölgyfa-, 7. Egerészölyv-, 8. Táncsics-, 9. Zsálya-, 10. Boglárka pihenő.